CSS Reset چیست و تاثیر آن در نمایش وب سایت

از مهمترین مشکلاتی که در طراحی وب می توان به آن اشاره نمود نمایش مختلف یکسری از تگ ها توسط مرورگر های مختلف می باشد که همین باعث نمایش های مختلفی از سایت می شود . در واقع تمامی مرورگر ها یکسری خصوصیات ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 508910 ماه قبل ، دوشنبه 12 آبان 1393 ساعت 00:06

فاصله از بیرون و درون–1# Margin And Paddin in css

در css بعضی اوقات نیاز هست تا یک المان را نسبت به المان های اطراف آن فاصله دهیم ، در css برای ایجاد فاصله مابین المان ها از margin و برای ایجاد فاصله محتوای یک المان نسبت به اطراف آن از padding  استفاده می شود ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 31719 ماه قبل ، سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 13:17

ساخت یک منوی drop down با css

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که منوها / اسلایدری ها و ... را از اینترنت دانلود و در پروژه خود به کار می برید ؟ 

آیا می دانید نمونه مثال های آماده در نت اصلا بهینه نمی باشند و باعث پایین آوردن سئو سایت ، افزایش زمان بارگذاری می شود ؟

در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت یک منوی drop down را با استفاده از css را بیان کنیم ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 59098 ماه قبل ، یکشنبه 6 مهر 1393 ساعت 00:40

white-space in CSS

با استفاده از این خاصیت در css  می توان تعیین کرد که فضاهای خالی در هنگام نمایش در مرورگر چگونه تفسیر شوند . در مواقعی که متن های طولانی و بدون < b r > داریم ممکن است باعث بوجود آوردن اسکرول افقی در صفحه شود که این اسکرول افقی  تا حدودی باعث به هم ریختن سایت خواهد شد. با استفاده از خاصیت white-space می توان متن های طولانی را جهت نمایش و تفسیر توسط مرورگر مدیریت کرد...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 19378 ماه قبل ، دوشنبه 10 شهریور 1393 ساعت 01:45

انتخاب کننده ها در css - بخش دوم

در این بخش شما با انتخابگرهای ترکیب کننده آشنا خواهید شد و با یادگیری آن قدرت شما در انتخاب عناصر بیشتر میشود و راحتر می توانید عناصر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 41907 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:49

انتخابگرهای شبه کلاس (pseudo classes)

در هنگام طراحی مواقعی نیاز پیدا میکنم که خصوصیاتی را بر روی یک سری از المان ها اعمال کنیم که از انتخابگرهای ساده و ترکیبی  قادر به انجام آن نخواهند بود ، برای مثال تغییر تمام لینک هایی که قبلا کلیک شده اند و یا تغییر رنگ فونت یک المان به محض اینکه اشاره گر ماوس بر روی المان قرار گرفت و ... در این مقاله انتخابگر های شبه کلاس که خیلی پر کاربرد هستند آموزش داده خواهد شد .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 29867 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:50

CSS Box Model

تمامی المان های موجود در html به صورت یک جعبه چهار گوش در نظر گرفته می شوند که در ابن مقاله به  بررسی چهارمورد از آنها می پردازیم.

 

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 13927 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:51

انتخابگرها در css- قسمت اول

مهمترین بخش در css انتخابگرها می باشد .تا زمانی که نتوانید عناصر مورد نظر خود را انتخاب کنید نمی توان خصوصیت یا خصوصیاتی را بر روی آنها (عناصر) اعمال کرد .استفاده نادرست و عدم آشنایی با تمام انتخابگرها می تواند باعث افت سئو و نا بهینه بودن سایت شود پس برای آشنایی با تمام انتخابگرها و نحوه استفاده از آنها این مقاله رو به شما پیشنهاد میکنم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 33647 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 13:21

چگونه از css استفاده کنیم ؟

قبل از نوشتن دستورات css باید با نحوه الحاق css به سند html آشنا شد. روش های مختلفی برای نوشتن دستورات css وجود دارد که هر کدام مزیت ها و معایبی را دارند ، در این آموزش هر سه روش استفاده از css بیان شده است.برای آشنایی با روش های استفاده از css این مقاله را به شما پیشنها می کنم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 31857 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:52

CSS Image Sprites

 یکی از موارد طولانی بودن زمان لود یک صفحه وب تعداد عکس های موجود در صفحه می باشد ، برای نمایش هر عکس یک درخواست به سمت سرور فرستاده می شود  با استفاده از Css Sprites می توانیم تعداد دفعات درخواست های فرستاده شده به سمت سرور را برای نمایش عکس های صفحه کاهش دهیم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 14897 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:45

موقعیت عناصر در یک فایل html و روابط بین آنها

امروزه دانستن css برای هر برنامه نویس و طراح وب لازم و ضروری می باشد ،مهمترین قسمت در css نحوه انتخاب کردن عناصری است که قصد دارید خصوصیاتی را روی آنها اعمال کنید قبل از شروع به بحث انتخاب کننده لازم است به روابط عناصر یک صفحه آشنا باشید .این مقاله قدرت شما را در انتخاب عناصر صفحه در css قوی کرده و دید شما را نسبت به css گسترش می دهد .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 36577 ماه قبل ، دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 05:42

قسمت اول css – اصول اولیه

در دنیای وب برای داشتن یک وب سایتی زیبا و کاربر پسند ملزم به استفاده از css می باشید ، به طور قطع می توان گفت امرزه دیگر هیچ وب سایتی نیست که از css بهره مند نشده باشد . با این توصیفاتی که گذشت پس اگر می خواهید در آینده کار طراحی انجام دهید به شما پیشنهاد میکنم یادگیری css را شروع کنید و این مطلب رو از دست ندهید .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 30697 ماه قبل ، دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 05:37