CSS Reset چیست و تاثیر آن در نمایش وب سایت

از مهمترین مشکلاتی که در طراحی وب می توان به آن اشاره نمود نمایش مختلف یکسری از تگ ها توسط مرورگر های مختلف می باشد که همین باعث نمایش های مختلفی از سایت می شود . در واقع تمامی مرورگر ها یکسری خصوصیات ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 48641845 روز قبل ، دوشنبه 12 آبان 1393 ساعت 00:06

فاصله از بیرون و درون–1# Margin And Paddin in css

در css بعضی اوقات نیاز هست تا یک المان را نسبت به المان های اطراف آن فاصله دهیم ، در css برای ایجاد فاصله مابین المان ها از margin و برای ایجاد فاصله محتوای یک المان نسبت به اطراف آن از padding  استفاده می شود ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 30281 ماه قبل ، سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 13:17

ساخت یک منوی drop down با css

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که منوها / اسلایدری ها و ... را از اینترنت دانلود و در پروژه خود به کار می برید ؟ 

آیا می دانید نمونه مثال های آماده در نت اصلا بهینه نمی باشند و باعث پایین آوردن سئو سایت ، افزایش زمان بارگذاری می شود ؟

در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت یک منوی drop down را با استفاده از css را بیان کنیم ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 56432 ماه قبل ، یکشنبه 6 مهر 1393 ساعت 00:40

white-space in CSS

با استفاده از این خاصیت در css  می توان تعیین کرد که فضاهای خالی در هنگام نمایش در مرورگر چگونه تفسیر شوند . در مواقعی که متن های طولانی و بدون < b r > داریم ممکن است باعث بوجود آوردن اسکرول افقی در صفحه شود که این اسکرول افقی  تا حدودی باعث به هم ریختن سایت خواهد شد. با استفاده از خاصیت white-space می توان متن های طولانی را جهت نمایش و تفسیر توسط مرورگر مدیریت کرد...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 18552 ماه قبل ، دوشنبه 10 شهریور 1393 ساعت 01:45

انتخاب کننده ها در css - بخش دوم

در این بخش شما با انتخابگرهای ترکیب کننده آشنا خواهید شد و با یادگیری آن قدرت شما در انتخاب عناصر بیشتر میشود و راحتر می توانید عناصر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 40183 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:49

انتخابگرهای شبه کلاس (pseudo classes)

در هنگام طراحی مواقعی نیاز پیدا میکنم که خصوصیاتی را بر روی یک سری از المان ها اعمال کنیم که از انتخابگرهای ساده و ترکیبی  قادر به انجام آن نخواهند بود ، برای مثال تغییر تمام لینک هایی که قبلا کلیک شده اند و یا تغییر رنگ فونت یک المان به محض اینکه اشاره گر ماوس بر روی المان قرار گرفت و ... در این مقاله انتخابگر های شبه کلاس که خیلی پر کاربرد هستند آموزش داده خواهد شد .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 28733 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:50

CSS Box Model

تمامی المان های موجود در html به صورت یک جعبه چهار گوش در نظر گرفته می شوند که در ابن مقاله به  بررسی چهارمورد از آنها می پردازیم.

 

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 13263 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:51

انتخابگرها در css- قسمت اول

مهمترین بخش در css انتخابگرها می باشد .تا زمانی که نتوانید عناصر مورد نظر خود را انتخاب کنید نمی توان خصوصیت یا خصوصیاتی را بر روی آنها (عناصر) اعمال کرد .استفاده نادرست و عدم آشنایی با تمام انتخابگرها می تواند باعث افت سئو و نا بهینه بودن سایت شود پس برای آشنایی با تمام انتخابگرها و نحوه استفاده از آنها این مقاله رو به شما پیشنهاد میکنم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 32183 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 13:21

چگونه از css استفاده کنیم ؟

قبل از نوشتن دستورات css باید با نحوه الحاق css به سند html آشنا شد. روش های مختلفی برای نوشتن دستورات css وجود دارد که هر کدام مزیت ها و معایبی را دارند ، در این آموزش هر سه روش استفاده از css بیان شده است.برای آشنایی با روش های استفاده از css این مقاله را به شما پیشنها می کنم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 30303 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:52

CSS Image Sprites

 یکی از موارد طولانی بودن زمان لود یک صفحه وب تعداد عکس های موجود در صفحه می باشد ، برای نمایش هر عکس یک درخواست به سمت سرور فرستاده می شود  با استفاده از Css Sprites می توانیم تعداد دفعات درخواست های فرستاده شده به سمت سرور را برای نمایش عکس های صفحه کاهش دهیم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 14223 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:45

موقعیت عناصر در یک فایل html و روابط بین آنها

امروزه دانستن css برای هر برنامه نویس و طراح وب لازم و ضروری می باشد ،مهمترین قسمت در css نحوه انتخاب کردن عناصری است که قصد دارید خصوصیاتی را روی آنها اعمال کنید قبل از شروع به بحث انتخاب کننده لازم است به روابط عناصر یک صفحه آشنا باشید .این مقاله قدرت شما را در انتخاب عناصر صفحه در css قوی کرده و دید شما را نسبت به css گسترش می دهد .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 34763 ماه قبل ، دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 05:42

قسمت اول css – اصول اولیه

در دنیای وب برای داشتن یک وب سایتی زیبا و کاربر پسند ملزم به استفاده از css می باشید ، به طور قطع می توان گفت امرزه دیگر هیچ وب سایتی نیست که از css بهره مند نشده باشد . با این توصیفاتی که گذشت پس اگر می خواهید در آینده کار طراحی انجام دهید به شما پیشنهاد میکنم یادگیری css را شروع کنید و این مطلب رو از دست ندهید .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 29283 ماه قبل ، دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 05:37

چند نکته از جکوری که باید بدانید

چند روز پیش با مقاله ای تحت عنوان " نکاتی از جکوری که همه باید بدانند " برخوردم که چند نکته از نکات آن به نظرم خیلی کاربردی و پر استفاده هستند . در این مقاله قصد داریم به چند مورد از آنها که کاربرد آنها عمومی تر است بپردازیم .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 33941 ماه قبل ، شنبه 2 آبان 1394 ساعت 12:14

افزودن آدرس سايت به متن کپي شده

در بیشتر وب سایت ها زمانی که یک متن رو کپی و سپس past می کنیم ، یک آدرس سایت و یا هر متن دیگری به انتهای متن کپی شده ، اضافه خواهد شد . در واقع هدف صاحبان وب سایت ها از این کار رعایت حقوق copy-past می باشد تا کاربر مطلع شود که...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 40436 ماه قبل ، جمعه 1 خرداد 1394 ساعت 20:25

جلوگیری از کپی متن در part #1 html

بیشتر توسعه دهندگان وب  ترجیح می دهند از کپی کردن متن های وب سایت هایی که طراحی می کنند جلوگیری بکنند ، در این مقاله قصد ندارم این کار رو تایید کنم و یا بگویم که درست نیست . برای بعضی مواقع انجام این کار ...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 39141 ماه قبل ، شنبه 19 مهر 1393 ساعت 23:41

بررسی دو متد ()IndexOf(),LastIndexOf در جکوری

از متدهای مهم جکوری برای کار با رشته ها دو متد IndexOf,LastIndexOf می باشد . قبل از اینکه بخواهیم در مورد این دو متد آشنا شویم سوالی را مطرح می کنیم تا بهتر کاربرد این دو متد درک شود . اگر از شما بخواهند که موقعیت آخرین کاراکتر / را...

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 38962 ماه قبل ، جمعه 4 مهر 1393 ساعت 01:47

اعتبار سنجی آدرس ایمیل توسط جاوا اسکریپت

جهت بررسی اعتبار یک آدرس ایمیل هم می توانیم سمت سرور آن را بررسی نماییم و هم سمت کلاینت . 
برای بررسی اعتبار یک آدرس ایمیل  سمت کلاینت می توانیم از جاوا اسکریپت و عبارات با قاعده 
(regular expression) استفاده نماییم . جاوا اسکریپ می تواند آدرس ایمیل داده شده را با الگوی داده شده عبارات با قاعده بررسی نماید .
برای بررسی اعتبار یک آدرس ایمیل الگوی های مختلفی وجود دارد . در این مقاله سعی کرده ام الگو های را بیان کنم که cross browsers می باشند ....

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 59033 ماه قبل ، جمعه 7 شهریور 1393 ساعت 16:21

بررسی اندازه فایل قبل از آپلود با jquery

آپلود فایل از عمومی ترین توابع مورد استفاده برای برنامه نویسان می باشد .
قبل از آپلود فایل بد نیست ابتدا اندازه فایل را بررسی کرده و در صورت بالا نبودن اندازه فایل اجاره آپلود داد .
در بعضی از موارد به دلیل محدود بودن فضای هاست نباید به کاربران اجازه آپلود فایل های حجیم را داد ، که در بیشتر موارد برنامه نویسان حجم فایل را در کد های سمت سرور خود بررسی کرده و بعد از بررسی به کاربر اجازه داده می شود . در این مقاله می خواهیم در سمت کلاینت اندازه فایل ها را بررسی کنیم و در صورت تایید اجازه آپلود فایل به کاربر را بدهیم .

 

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 31493 ماه قبل ، چهارشنبه 5 شهریور 1393 ساعت 05:31

جدا کردن 3 رقم 3 رقم اعداد جهت نمایش مقادیر پولی

یکی از نیاز هایی که شاید در پروژه هایمان به آن نیاز داشته باشیم ، نمایش ریالی مقادیری پولی می باشد . در این مقاله می توانید با تابعی که این کار را  انجام میدهد آشنا شوید .

توسطعثمان رحیمینظرات4بازدید ها 107443 ماه قبل ، دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 00:23

استفاده از فونت دلخواه در css

تا قبل از css3 استفاده از فونت های به جز فونت های نصب شده در سیستم عامل برای طراحان وب امکان پذیر نبود .طراحان مجبور بودند از فونت هایی استفاده کنند که در همه سیستم عامل ها یافت می شود که در سایت های فارسی بیشتر از فونت های arial و  Tahoma استفاده می کردند .

توسطعثمان رحیمینظرات0بازدید ها 36423 ماه قبل ، سه شنبه 4 شهریور 1393 ساعت 05:44